سامانه احراز هویت آیدال

ورود آسان ، سریع ، امن

بدون نیاز به حفظ رمز عبور و نام کاربری با رویکرد ورود بدون رمز

سامانه احراز هویت آیدال
آیدال
طراحی و توسعه نرم افزار

سامانه احراز هویت آیدال IDALL چیست؟

آیدال یک سامانه احراز هویت یکپارچه (Identity Provider and Single Sign-On) در بستر وب و موبایل است که براساس پروتکل OAuth 2.0 و OpenID Connect پیاده سازی شده است.

هدف این سرویس فراهم آوردن قابلیت ورود آسان ، سریع ، امن و بدون نیاز به حفظ رمز عبور و نام کاربری با رویکرد ورود بدون رمز (Passwordless Authentication) با بهره گیری از فناوری های بیومتریک مانند : تشخیص اثر انگشت ، چهره و صدا می باشد. در کنار نسخه وب ، نسخه ویژه نرم افزارهای موبایلی جهت ارائه سرویس ورود با سامانه آیدال نیز در حال حاضر قابل ارائه است.

خدمات طراحی و توسعه نرم افزار

ویژگی های آیدال

image image

زیرساخت مناسب

قابلیت ورود یکپارچه در آیدال در قالب پروتکل ها و استاندارد های جهانی ٢/٠ OAuth و Connect OpenID ارائه می شود تا سرویس گیرندگان و توسعه دهندگان نرم افزاری با هر پلتفرم و زبان برنامه نویسی بتوانند به سهولت از این سرویس استفاده نمایند.

01
image image

احراز هویت نوین

آیدال بر اساس رویـکرد احراز هویت بدون رمــز (Passwordless authentication ) طراحـی شــده اسـت. بدیـن شکل که در هـر بار اقـدام کاربـر بـرای ورود، یک رمز یکبـار مصـرف کوتاه و ساده برای او پیامک می شود.

04
image image

سهولت در استفاده کاربران

هدف این سرویس فراهم آوردن قابلیت ورود آسان ، سریع ، امن و بدون نیاز به حفظ رمز عبور و نام کاربری با رویکرد ورود بدون رمز با بهره گیری از فناوری های بیومتریک مانند : تشخیص اثر انگشت ، چهره و صدا می باشد.

02
image image

عدم نیاز به ثبت نام جداگانه

کاربران پلتفرم ها و سامانه های مختلف در صورت استفاده از آیدال برای ورود نیاز به ثبت نام جداگانه نداشته و براساس رویکرد احراز هویت بدون رمز از شماره موبایل آن ها به عنوان نام کاربری استفاده خواهد شد.

05
image image

امنیت بالا

احراز هویت، اولین گام در فرایند کنترل دسترسی است. از آنجایی که استفاده از نام کاربری و رمز عبور به تنهایی ریسک ربوده شدن اطلاعات و آسیب پذیری در برابر حملات را بالا می برد، سامانه احراز هویت یک روش موثر برای افزایش امنیت است.

03
image image

عدم نیاز به حفظ رمز عبور

رویکرد آیدال بکارگیری مناسب مکانیزم های بدون رمز (password less) جهت سهولت کاربران هنگام ورود (Login) سامانه می باشد تا نیازی به حفظ کردن نام کاربری (username) یا کلمه عبور (password) نباشد.

06
راهکار هوشمند تبیان

راهکارهای سامانه احراز هویت آیدال برای کسب و کار شما

1

دانشگاه ها و مراکز آموزشی

دانشگاه‌ها، مدارس و دیگر موسسات و مراکز آموزشی به واسطه خدمات سامانه احراز هویت غیرحضوری هوشمند تبیان، این امکان را پیدا خواهند کرد تا دانشجویان و هنرجویان خود را شناخته و اطلاعات مورد نیازشان را از طریق تونل ارتباطی هوشمند تبیان، جمع آوری نمایند.

3

مشاوره آنلاین

احراز هویت افراد پزشک و یا بیمار در سامانه احراز هویت آیدال برای تمامی مشاوره‌های آنلاین امکانپذیر می‌باشد. بنابراین، شما به‌عنوان مسئول این پلتفرم‌ها با کسب اطمینان از عدم دستکاری اطلاعات می‌توانید خدمات متعدد خود را به مشتریان ارائه بدهید.

2

بانک ها و موسسات

امروزه فراهم آمدن امکانِ استفاده از سامانه احراز هویت غیر حضوری برای بانک‌ها و موسسات، دنیای اقتصاد و بانکداری را متحول کرده است. اکنون، بانک‌ و موسسات می‌توانند بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای با بهره‌مندی از آیدال، تمامی اطلاعات مربوط به مشتریان خود را با دقت، صحت و سرعت بالاتری دریافت کنند.

4

پیام رسان ها

صاحبان پیام رسان های مختلف می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های متعدد سرویس دقیق و امن سامانه احراز هویت آیدال، پروسه ارائه خدمات و شناسایی مخاطبین خود را با سرعت و سهولت بیشتری انجام داده و از قرار گرفتن در مسیرهای پر پیچ و خم و دشوار، به سادگی جلوگیری کند.

سامانه احراز هویت آیدال هوشمند تبیان چگونه کار می کند؟

 

کاربران پلتفرم ها و سامانه های مختلف در صورت استفاده از آیدال برای ورود نیاز به ثبت نام جداگانه نداشته و براساس رویکرد احراز هویت بدون رمز (Passwordless Authentication) از شماره موبایل آن ها به عنوان نام کاربری استفاده خواهد شد، در این حالت حفظ و یا ذخیره رمز عبور و مشکلات آن از بین رفته و به واسطه پیامک یکبار مصرف کوتاه دریافتی به پلتفرم مورد نظر وارد خواهند شد.

image
image
image
پروژه ها

پروژه هایی که از سرویس آیدال استفاده کرده اند

با ما در تماس باشید

نحوه درخواست سامانه احراز هویت آیدال

برای مشاوره و یا درخواست برگزاری جلسه می توانید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان با شما ارتباط برقرار کنند.

از نگاه مشتریان

کسب و کارهایی که به ما اعتماد کرده اند