تیم ماهنامه پیوست در شماره آذر خود گزارشی جامع از حوزه های فعالیت شرکت هوشمند تبیان، چرایی شکل گیری و برنامه های پیش رو  این شرکت منتشر کرده است. ساختار این گزارش برپایه گفتگو با مدیران واحدهای مختلف هوشمند تبیان شکل گرفته است.

این گزارش همچنین در وبسایت پیوست در لینک  https://peivast.com/p/117168  موجود است. در ادامه اما به ارائه این گزارش می‌پردازیم:

تغییر رویکردهای هوشمند تبیان و دو سال پرماجرای تبیانی‌های هوشمندشده، بهانه خوبی برای یک شرکت‌گردی پاییزی برایمان به دست داد تا در یکی از کوچه‌های قدیمی و جذاب بلوار کشاورز مهمان شرکت توسعه ارتباطات هوشمند تبیان (هوشمند تبیان) باشیم. شرکتی که یادآور خاطرات نوستالژیک دهه ۸۰ و تولید محتوای اجتماعی در سال‌هایی بود که محتوا مثل این روزها وجه رایج نشده بود.
از تبیان آن سال‌ها تا هوشمند تبیان این سال‌ها آن‌قدر تفاوت وجود دارد که «محمدحسین کاشی» مدیرعامل هوشمند تبیان قصه این تفاوت‌ها را این‌گونه برایمان روایت می‌کند: «تبیان بالغ بر ۲۰ سال در حوزه فناوری فعالیت می‌کرد؛ اما نکته‌ای که تبیان از آن غافل مانده بود تبدیل کردن سال‌ها تجربه و پتانسیل به لاین بیزینسی و تجاری بود. اینجا بود که پس از سال‌ها فراز و فرود بالاخره در سال ۹۸ تصمیم گرفتیم از قابلیت‌های زیرساختی خود بیشتر استفاده کنیم، لاین بیزینسی خود را به شکل مطلوبی بهبود ببخشیم و از پتانسیل‌های این حوزه بهره‌مند شویم»

احتمالاً برای شما هم نام تبیان بیشتر از اینکه تداعی‌گر یک شرکت فناورانه باشد، یادآور زیرمجموعه‌ای از سازمان تبلیغات اسلامی است که سال‌های زیادی را در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کرد؛ اما از سال ۹۸ از دل تبیان مجموعه‌ای با نام «توسعه ارتباطات هوشمند تبیان» سر برمی‌آورد که حالا با هدف ارائه امکانات زیرساختی و سرویس‌های هوشمند فعالیت‌ می‌کنند.
هوشمند تبیان اکنون در حوزه‌های مختلف فناوری مثل مرکز داده، پرداخت الکترونیکی، طراحی و پیاده‌سازی راهکارهای امنیت اطلاعات، سرویس‌های نگهداری زیر ساخت شبکه تلفن همراه فعالیت می‌کند و در تلاش است با ارائه مشاوره، طراحی و بهینه‌سازی زیرساخت‌های ارتباط امن راهکارهایی جدید در حوزه هوشمندسازی و اینترنت اشیا برای سازمان‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی فراهم کند.

از محتوا به تکنولوژی

تغییر رویکردهای هوشمند تبیان و دو سال پرماجرای تبیانی‌های هوشمندشده، بهانه خوبی برای یک شرکت‌گردی پاییزی برایمان به دست داد تا در یکی از کوچه‌های قدیمی و جذاب بلوار کشاورز مهمان شرکت توسعه ارتباطات هوشمند تبیان (هوشمند تبیان) باشیم. شرکتی که یادآور خاطرات نوستالژیک دهه ۸۰ و تولید محتوای اجتماعی در سال‌هایی بود که محتوا مثل این روزها وجه رایج نشده بود.
از تبیان آن سال‌ها تا هوشمند تبیان این سال‌ها آن‌قدر تفاوت وجود دارد که «محمدحسین کاشی» مدیرعامل هوشمند تبیان قصه این تفاوت‌ها را این‌گونه برایمان روایت می‌کند: «تبیان بالغ بر ۲۰ سال در حوزه فناوری فعالیت می‌کرد؛ اما نکته‌ای که تبیان از آن غافل مانده بود تبدیل کردن سال‌ها تجربه و پتانسیل به لاین بیزینسی و تجاری بود. اینجا بود که پس از سال‌ها فراز و فرود بالاخره در سال ۹۸ تصمیم گرفتیم از قابلیت‌های زیرساختی خود بیشتر استفاده کنیم، لاین بیزینسی خود را به شکل مطلوبی بهبود ببخشیم و از پتانسیل‌های این حوزه بهره‌مند شویم.»

محمدحسین کاشی- مدیرعامل

از عصر یخبندان

پتانسیل‌هایی که کاشی عنوان می‌کند فقط محدود به تجربه ۲۰ساله تبیان در حوزه فناوری نیست بلکه تبیان در زمینه دارایی‌های فناورانه هم از سال‌ها قبل حرف‌های زیادی برای گفتن داشته: «تبیان اولین و قدیمی‌ترین مراکز دیتاسنتر را داشته و در سال‌های بسیاری در فعالیت‌های فناورمحور پیشگام بوده است. از اینترنت Dial Up تا حضور در جشنواره رسانه‌های دیجیتالی، حضور در الکامپ و تلکام، ما تا سال‌ها حضور پررنگی داشتیم؛ اما در حقیقت سال‌های تبیان به سال‌های طلایی در اوایل فعالیت و سال‌های میانی که ما آن‌ را عصر یخبندان نام گذاشتیم تقسیم شد. دوره‌ای که در کمال صداقت استفاده موثر و مفیدی از این همه پتانسیل موجود در تبیان نشد.»

ققنوس تبیان

بالاخره تبیانی‌ها با رایزنی‌ها و مشاوره‌های مختلف تلاش می‌کنند تا دوباره ققنوس تبیان را به پرواز دربیاورند و تبیان رو به فرود را دوباره بازسازی کنند: «از اواخر سال ۸۰ تبیان رو به افول گذاشت. تا اینکه در سال ۹۸ تبیان با تیم مدیریت جدیدی شکل گرفت و تصمیم گرفتیم خط و مرز مشخصی بین دو خصوصیت یک شرکت فناورانه تجاری با خصوصیت کانتنت پروایدری تعیین کنیم.»
گویا در نهایت اوایل سال ۹۸ «شرکت ارتباطات هوشمند تبیان» به شکل رسمی ثبت می‌شود و وظیفه رشد و مدیریت بخش‌های فناورانه‌ی موجود در گذشته و ایجاد بخش‌های جدید بر عهده کاشی و تیمش گذاشته می‌شود: «الآن که نزدیک دو سال و نیم از فعالیت‌مان می‌گذرد، ما در چندین حوزه فناورانه فعالیت پررنگی داریم و با کشف پتانسیل‌های و انرژی‌های خاموش و غیرفعال موجود در سازمان با ظاهری جدی‌تر وارد میدان عمل شده‌ایم.»

هوشمند تبیان تجاری می‌شود

به گفته کاشی، در حال حاضر لاین اصلی فعالیت تبیان مربوط به دیتاسنتر و خدمات زیرساخت است که خدمات نگهداری و مدیریت سرویس را به کسب و کارهای مختلف می‌دهند: «اغلب مشتریان ما تجاری و حاکمیتی هستند و ما در نقش یک مرکز داده نزدیک به ۱۵۰۰ مشتری (Government)G و (Business)B داریم. شهرداری‌ها، بورس و بسیاری از مجموعه‌های حاکمیتی که در آنها آن‌قدر بحث امنیت و سرویس خوب مهم است که باید با تمام توان این بخش‌ها را پوشش بدهیم.»
به ‌قول کاشی گرچه این کار ساده نیست اما آمار و ارقام افزایش فعالیت‌های تبیان نشان می‌دهد که آنها در این زمینه موفق بوده‌اند: «کرونا و افزایش خدمات الکترونیکی هم به رشد فعالیت‌های ما در دو سال گذشته کمک زیادی کرد اما در واقع این تیم‌مان بود که برای افزایش خدماتی که مشتریان تجاری از ما می‌خواستند آماده بودند. مشتریانی داشتیم که ناگهان تقاضای افزایش دوبرابری رک‌هایشان را داشتند. یا با سازمان‌هایی مثل دانشگاه آزاد مواجه بودیم که تامین زیرساخت آموزش آنلاین واحد الکترونیکی خود را به ما سپرده بودند. سرویس دادن به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو کار آسانی نبود. ولی ما از پس آن برآمدیم.»
شاید به ظاهر اسامی مشتریان تبیان ماموریتی و دولتی به نظر برسد اما کاشی معتقد است اگر در زمینه سرویس‌دهی به مشتریان درست عمل نمی‌کردند، هرگز هیچ نهادی از آنها حمایت نمی‌کرد و این هنر تیم هوشمند تبیان بوده است که تعداد مشتریان‌شان روزبه‌روز افزایش پیدا کرده: «با سازمان‌هایی روبه‌رو هستیم که از لحاظ زیرساختی در حساس‌ترین شرایط قرار دارند و ارائه سرویس به آنها باید آن‌قدر حرفه‌ای و همراه با فناوری روز باشد که ذره‌ای اختلال در فعالیت‌هایشان به وجود نیاید. »
در کنار تمام اهداف تجاری هوشمند تبیان، اما کاشی باور دارد که همچنان خط مشی و DNA کلی تبیان ترویج خدمات فرهنگی محتوایی بر اساس ارج نهادن بر خانواده بوده است و آنها در تلاش‌اند تا در هر لاین بیزینسی که وارد می‌شوند به این مقوله توجه ویژه داشته باشند: «با همه‌ برنامه‌های تجاری مثل افزایش رک‌ها و دیتاسنترها و حضور در لاین‌های مختلف بیزینس اما همیشه سعی کرده‌ایم به عنوان یک «دستیار زندگی» هم در خدمت افراد جامعه باشیم.»

هوشمند تبیان چندبعدی

به گفته کاشی، هوشمند تبیان حالا در لاین‌های بیزینس دیگری هم دستی بر آتش دارد. خدمات و مشاوره در حوزه‌های تلکام، همکاری با سه اپراتور تلفن همراه، احداث سایت‌های جدید در هفت استان، همکاری و قرارداد با چندین PSP، مرکز شتابدهی هوشمند تبیان و سرویس‌هایی که به عنوان دستیار زندگی شناخته می‌شوند مثل سرویس «همدم»، «پرسان» و «کدومو» هم بخش دیگری از خدمات هوشمند تبیان هستند.
با همه این‌ ابعاد متنوعی که هوشمند تبیان پیدا کرده است اما همچنان چراغ‌های خاموش هوشمند تبیان و عدم بازنمایی آنها در محافل عمومی جلب توجه می‌کند. موضوعی که کاشی آن را بی‌ارتباط با عدم توجه کافی به PR (روابط عمومی) نمی‌داند: «در حقیقت هوشمند تبیان در سال ۹۸ از دل تبیان شکل گرفت و ما مثل یک استارت‌آپ نوپا وارد بازارشدیم. در حقیقت نیاز به روابط عمومی و لاین مارکتینگ تبیان می‌توانست برای روشن کردن چراغ‌های فعالیت ما مفید باشد. اما از اواخر سال ۹۸ درگیر کرونا شدیم و خواسته یا ناخواسته آن‌قدر با حجم کاری زیادی مواجه شدیم که فرصت کافی برای این مقوله نداشتیم. اما به طور حتم به زودی روال تغییر خواهد کرد. گرچه فعلاً همچنان بازار هدف ما B و G ها هستند.»

سبد هوشمند تبیان جور است

حالا هوشمند تبیان بنا بر تجربه‌هایی که پشت سر گذاشته و دارایی‌های مادی و معنوی‌ فعلی، گویا قول و قرار خود را بر این گذاشته که سبد پرباری برای کسب و کارها آماده کند. کاشی می‌گوید آنها در تلاش‌اند امکان زندگی باکیفیت‌تری را هم برای کسب و کارها و هم افراد جامعه فراهم کنند: «در تلاش هستیم که سبد نیاز استارت‌آپ‌ها و کسب و کارها را از لحاظ فنی و خدمات زیرساختی آماده کنیم. تیم‌های استارت‌آپی را پرورش داده‌ایم که دستیار زندگی افراد جامعه باشند. در این راستا تمام سعی‌مان را هم کرده‌ایم که با مناسب‌ترین قیمت در بازار محصولات را ارائه بدهیم. رک‌های دیتاسنتر تبیان دارای بالاترین سطوح امنیتی و کلیه خدمات هوشمند تبیان دارای مناسب‌ترین قیمت موجود در بازارهستند.»
بخش دیگری از فعالیت‌های جدید هوشمند تبیان برند فین‌تک آن است: «حوزه فین‌تک هوشمند تبیان به صورت اختصاصی در لایه کاربر نهایی قرار نگرفته است و بیشتر تسهیلگر خدمات مالی و مجموعه مشتریان سازمان تبلیغات اسلامی و فعالیت‌ها و مراودات هوشمند تبیان است. اما به هر حال در سبد توسعه کسب و کارمان تمامی این موارد برای تسهیل فعالیت‌های کسب و کارها دیده شده است.»

مهرداد مهدویان – مدیر برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌و‌کار

مثل یک استارت‌آپ

توسعه کسب و کاری که کاشی از آن یاد می‌کرد از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب و کار برای پیدا کردن بازار هدف و توسعه محصولات است. رهبری دپارتمان برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار در تبیان هوشمند بر عهده «مهرداد مهدویان» است. او که از سال ۹۸، دقیقاً از زمان تولد هوشمند تبیان، با تیم تبیان همراه بوده است می‌گوید همچنان دوست دارند مثل یک استارت‌آپ چابک و بدون معطلی کار کنند: «برای توسعه بازار سرویس‌هایی که در هوشمند تبیان عرضه می‌کنیم در بخش R&D و تحقیقات بازار تلاش کرده‌ایم تا نیاز بازار را به خوبی رصد کنیم. در حقیقت نیازسنجی می‌کنیم و در تصمیم‌گیری‌هایمان، مثل یک استارت‌آپ، چابک و بدون بوروکراسی عمل می‌کنیم.»
در بخش توسعه کسب و کار هوشمند تبیان محوریت اصلی شناسایی بیزینس و پروژه‌های جدید است و پس از این مرحله است که کار وارد دپارتمان برنامه‌ریزی شده و پروژه‌ها از لحاظ میزان عملکرد و موفقیت بررسی می‌شوند: «در شرایط فعلی تنوع فعالیت‌های هوشمند تبیان زیاد شده است و ما در کنار دیتاسنترها به حوزه تلکام، فین‌تک و افزایش خدمات فناورانه را نیز ورود کرده‌ایم و طبیعتاً گستره فعالیت‌ها چالش‌هایی را نیز به همراه دارد.»
چالش‌هایی که مهدویان برمی‌شمرد طبیعی‌ترین مسائلی است که برای هر مجموعه رو به رشدی پیش می‌آید، مخصوصاً شرکت‌های حوزه آی‌تی که در دوران کرونا با رشد چند برابری مواجه شدند: «بسیاری از پروژه‌های فعلی هوشمند تبیان هم با همزمانی با کرونا شدت گرفتند و در عین حال که کرونا باعث رشد کسب و کارهای حوزه آی‌تی شد، بحث تحریم‌ها نیز همیشه از مباحث اجتناب‌ناپذیر حوزه فناوری است. ورود تجهیرات، تامین قطعات دیتاسنتر و بهینه‌سازی دیتاسنتر به خاطر تحریم‌ها با تاخیرهایی همراه است. در بعضی موارد توانستیم از تجهیزات داخلی استفاده کنیم ولی در بسیاری موارد هم تحریم‌ها باعث تعویق در روند فعالیت‌ها شده است.»
اما در واقع با همه این تفاصیل، کرونا به رشد کسب و کار هوشمند تبیان هم بسیار کمک کرده و در عرض دو سال آنها را به شرکتی بزرگ‌تر از آنچه تصور می‌کردند تبدیل کرده است: «به واسطه کرونا رشد بیشتری کردیم و با همه فراز و فرودها، بوروکراسی‌های موجود و قوانین دست و پاگیر رگولاتوری با تمام قوا تلاش کردیم چالش‌ها را مدیریت کنیم و معنای واقعی رشد را در دو سال گذشته تجربه کردیم.»
گویا حالا هوشمند تبیان برای تغییرات بزرگ‌تر از اینها هم آماده است و می‌خواهد از سال ۱۴۰۱ با چراغ روشن‌تری کسب و کار خود را ادامه دهد: «برنامه آینده ما قطعاً اختصاص دادن هزینه بیشتری به تبلیغات و گسترش فعالیت‌های روابط عمومی است. به طور حتم برنامه‌های مشخصی را برای مارکتینگ و فروش در هوشمند تبیان در نظر گرفته‌ایم.»

امیر ابراهیم نژاد – سرپرست واحد فروش و بازاریابی

 

فروش در کمال امنیت

یکی از افرادی که به خوبی در جریان برنامه‌های مارکتینگ هوشمند تبیان قرار دارد «امیر ابراهیم‌نژاد» است. ابراهیم‌نژاد که حالا سرپرست فروش مرکز داده هوشمند تبیان است از سال ۹۲ در مجموعه تبیان مشغول فعالیت بوده: «از سال ۹۸ که هوشمند تبیان آغاز به کار کرده است همچنان مرکز داده تبیان از مهم‌ترین بخش‌های هوشمند تبیان به شمار می‌رود. با اینکه دیتاسنترهای تبیان از سال ۸۸ شروع به کار کرده بودند اما دقیقاً از سال ۹۸ با آغاز به کار هوشمند تبیان به شکلی کاملاً جدی به بخش مراکز داده توجه ویژه‌ای شد و حالا دیگر این بخش درآمدزایی بسیار خوبی برای مجموعه داشته است. .»
در واقع مرکز داده تبیان با آماده کردن زیرساخت‌ها و تعریفKPI های جدید با حجم کاری گسترده‌تری مواجه شده است و در کنار تمام گستردگی‌های فعالیت‌هایش توجه ویژه‌ای به بحث امنیت کرده تا از این طریق بتواند مشتریان بیشتری را هم جذب کند: «این یک حقیقت است که در دیتاسنترها مهم‌ترین بحث، بحث امنیت اطلاعات است. در کنار این حساسیت ما با مشتریان ویژه دولتی و حاکمیتی هم روبه‌رو هستیم. مشتریانی که اساسی‌ترین رکن کار با آنها امنیت است و اگر بخواهیم در این بازار ماندگار شویم، باید فروش به شرط امنیت را تضمین کنیم. کمااینکه به خوبی با کار تیمی، مسئولانه، این وظیفه را به انجام رسانده‌ایم.»
به گفته ابراهیم‌نژاد، تبیان در حال حاضر در حوزه پرداخت‌یاری هم وارد عمل شده است و سرویس‌های فین‌تک توسعه ارتباطات هوشمند تبیان هم رو به گسترش هستند: «اگر در بحث بانکی حرف تازه‌ای در میان باشد، تبیان آنجا هم حضور خواهد داشت و تیم بازاریابی ما در تمام حوزه‌هایی که تجربه و تخصص داشته باشد وارد می‌شود. اما همچنان در کنار توجه به سایر بخش‌ها روی بخش مرکز داده تبیان متمرکزتر فعالیت می‌کنیم.»

علیرضا غزازانی – مدیر مرکز داده تبیان

 

پرچمدار هوشمند تبیان

علیرضا غزازانی مدیر مرکز داده اینترنتی تبیان است، همان بخش محبوب و شناخته‌ترشده‌ی هوشمند تبیان. او که از سال ۸۸ همراه تبیان بوده مرکز داده این مجموعه را که حالا جزو سندهای افتخار تبیان به شمار می‌رود نتیجه سال‌ها تلاش تیمی تبیانی‌ها می‌داند: «در حقیقت به ثمر نشستن فعالیت‌های یک مجموعه مثل حضور در مسابقات ورزشی است؛ برنده دیده می‌شود، اما در حقیقت این نتیجه‌ی سال‌ها تلاش یک گروه بوده است. »
گرچه حالا مرکز داده تبیان، پرچمدار این مجموعه به نظر می‌رسد اما غزازانی معتقد است که به میزان اهمیت دیتاسنترها، ساخت و نگهداری این مجموعه‌ها هم وسواس‌ها و سختی‌های خاصی داشته است: «دیتاسنتر مثل یک موجود زنده است که هرگز خاموشی ندارد. کمترین مشکل در دیتاسنترها می‌تواند کسب و کارها و افراد را با مشکلات عدیده مواجه کند. حیثیت و هویت شرکت‌هایی که خدمات دیتاسنتر ارائه می‌دهند در گرو ایجاد امنیت و آسودگی خیال برای شرکت‌هایی است که به ما اعتماد کرده‌اند. »
بدیهی است بحث امنیت بدون شک مهم‌ترین رکن دیتاسنترهاست که غزازانی می‌گوید در تلاش‌اند تا در بالاترین سطوح امنیتی آن را برای مشتریان خود تامین کنند: «استفاده از راهکارهای امنیتی به‌روز، تجربه و دانش نیروی فنی و تجهیزات مناسب در لایه‌های مختلف این فرصت را به هوشمند تبیان داده است که بتواند به خوبی بحث امنیت را تامین کند.»

نوشدارو

غزازانی گرچه تحریم‌ را مانعی برای رشد فعالیت‌های حوزه فناوری می‌داند اما باور دارد که اگر محصولات خوب و باکیفیت تولید شوند، همه مردم ترجیح می‌دهند که از محصولات داخلی استفاده کنند: «اگر دیتاسنترها کیفیت خوب بدهند چرا کاربر ایرانی باید سمت سرویس‌های خارجی برود؟ قصه‌ی ما نباید قصه نوشدارو پس از مرگ سهراب باشد، نباید وقتی کار از کار گذشت به فکر بیفتیم. وقتی به فکر ساخت شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها افتادیم که با چالش تغییر عادت و سلیقه افراد هم مواجه شدیم. قطعاً موج بعدی در حوزه فناوری، بحث تکنولوژی‌های ۵G و اینترنت اشیاست و این موضوعات بسترسازی زیادی در حوزه دیتاسنتر و تکنولوژی‌های جدید می‌طلبند. پس ما باید از حالا آماده و مجهز باشیم تا از قطار پرسرعت تکنولوژی عقب نمانیم.»
البته هوشمند تبیان در این زمینه هم سعی کرده است با ایجاد مرکزی همچون مرکز شتابدهی هوشمند تبیان راه پرورش ایده‌‌ها و تیم‌های استارت‌آپی را هموار کند تا از مسیر توسعه پرسرعت تکنولوژی عقب نماند.

حسین خوش رفتار منفرد – مدیر تیم توسعه و فناوری نرم‌افزار

 

 جایی برای ایده‌دارها

« حسین خوش‌رفتار منفرد» مدیر تیم توسعه نرم‌افزار هوشمند تبیان است، کسی که به اتفاق تیم‌های استارت‌آپی در مرکز شتابدهی هوشمند تبیان فعالیت می‌کند. خوش‌رفتار از سال ۹۸ به هوشمند تبیان پیوسته است: «حدود ۲۰ سالی می‌شود که در بخش توسعه نرم‌افزار کار می‌کنم. از زمانی که به تبیان پیوسته‌ام بیشترین زمان خود را صرف مشاوره و مدیریت تیم‌های توسعه کردم تا بر اساس تجربیاتم بتوانم تیم‌ها را به درستی راهنمایی کنم.»
هوشمند تبیانی‌ها حالا با هدف کمک به تیم‌هایی که ایده‌هایی در حوزه‌های مختلف دارند، مرکز شتابدهی را تاسیس کرده‌اند و برای کمک به استارت‌آپ‌های پذیرفته‌شده، خدمات مالی و تامین زیرساخت‌ها مثل سرور، همکاری و مشاوره تیمی را عرضه می‌کنند.

دستیار زندگی

اما در واقع مرکز شتابدهی هوشمند تبیان همچنان مثل شعار خودش «دستیار زندگی» ترجیح می‌دهد با تیم‌هایی کار کند که خدماتی در حوزه خانواده ارائه می‌دهند: «تبیان بر اساس نیازهای خانواده اولویت‌های تیم‌های خود را انتخاب می‌کند؛ مثلاً سرویس همدم یکی از همین تیم‌ها بود. حالا در کنار همدم، پرسان و کدومو هم قرار دارند. سرویس‌هایی که می‌کوشند در باب زندگی اجتماعی دری را برای بالاتر رفتن کیفیت زندگی افراد جامعه باز کنند.»
این پلتفرم‌ها هر کدام با محتویات خاص خود سعی در فرهنگ‌سازی دارند: «مثلاً کدومو به ارزیابی محتوای چندرسانه اختصاص دارد که با محوریت قرار دادن خانواده کمک می‌کند تا خانواده‌ها به کمک این پلتفرم محتوای مفید خود را انتخاب کنند. محتوایی که در آن افراد بر اساس نظرات حرفه‌ای و البته کاربردی برای خانواده‌ها محتوای رسانه خود را انتخاب کنند. «جیب» هم پلتفرم دیگری از تیم‌های مرکز شتابدهی است که قرار است مثل یک دستیار اقتصادی به برنامه‌ریزی برای دخل و خرج خانواده‌ها کمک ‌کند.»
در حقیقت هوشمند تبیان با استفاده از فناوری در تلاش است تا مفهوم تازه‌ای به اپلیکیشن‌های کاربردی و خانوادگی بدهد و از تسلطش بر حوزه فناوری در عرصه خانوادگی کمک بگیرد.

مرکز شتابدهی هوشمند تبیان

زخم کاری

در شماره قبلی ماهنامه پیوست، در بخش خدمت و تجارت، طی پرونده‌ای به طور مفصل از مهاجرت به عنوان زخم عمیقی بر پیکره استارت‌آپ‌ها و فضای کسب و کاری ایران صحبت کرده‌ بودیم. اتفاقی که خوش‌رفتار و مرکز شتابدهی هوشمند تبیان هم از آن در امان نمانده‌اند: «در حال حاضر یکی از سوالات ثابت ما از تیم‌های استارت‌آپی این است که واقعاً قرار است کی مهاجرت کنند؟ دیگر کار به اینجا رسیده که نمی‌پرسیم آیا مهاجرت می‌کنید یا نه!؟ فقط زمان آن را می‌پرسیم و این موضوع تبدیل به یکی از ناراحت‌کننده‌ترین چالش‌های فضاهای استارت‌آپی شده است. یعنی انتخاب قریب به اتفاق افراد حوزه فناوری مهاجرت است.»
خوش‌رفتار این موضوع را به محدودیت‌های فضاهای اینترنت، تحریم‌ها و قوانین دست و پاگیر ارتباط می‌دهد: «فیلترینگ و تحریم‌ها کم دست و پای ما را در دنیای نرم‌افزار و فضای مجازی نبسته بود که حالا هم متاسفانه با بحث گنگ و نامعلوم صیانت مواجه شده‌ایم. مشکلات و محدودیت‌های این حوزه کم نیست، ما در حال حاضر بسیاری از افراد متخصص حوزه خودمان را از دست داده‌ایم و به خاطر همین موضوعات هزینه توسعه نرم‌افزار در کشور بسیار بالا رفته است.»
خوش‌رفتار معتقد است تخصص فقط در کلاس و دانشگاه‌ها به دست نمی‌آید و وجود افراد متخصص و پرمهارت نتیجه سال‌ها تمرین و ممارست است: «می‌خواهم بگویم هر موضوعی که بخواهد فضاهای کاری و ابزارهای فناورانه را از این محدودتر کند برای اکوسیستم ما مضر است. ما به افراد متخصص یعنی فردی که سال‌ها شکست خورده، تجربه کرده و حالا پیروز شده نیاز داریم. افسوس که دقیقا این افراد دستخوش موج مهاجرت هستند. یا رفته‌اند یا در حال خروج از ایران هستند.»

راهکاری برای خانواده‌ها

خوش‌رفتار اما باور دارد خودش و تیم هوشمند تبیان با تمام قوا پای تمام فراز و نشیب‌ها ایستاده‌اند و تا جایی که در توان‌شان است فضا را برای پرورش ایده‌ها باز نگه داشته‌اند: «در حقیقت برای استارت‌آپ‌ها و تیم‌هایی که در فراخوان هوشمند تبیان شرکت می‌کنند محدودیتی تعیین نکرده‌ایم، تا هر کسی که ایده خوبی دارد بتواند ایده‌اش را ارائه کند. ما از هر کسی که ایده‌ای در حوزه کمک به افراد جامعه داشته باشد حمایت می‌کنیم.»
در واقع حقیقت هم این است که توسعه نرم‌افزار و ایجاد استارت‌آپ‌های کارآمد و کاربردی کار پر هزینه‌ای است و کسی با هزینه‌های شخصی نمی‌تواند از پس هزینه‌های آن بربیاید و مراکز شتابدهی، همچون تبیان، بر آن هستند تا با برنامه‌های حمایتی کارآمد، حمایت‌گر کسب و کارها باشند.»

Share:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است